ОЗНАКИ ЗАЛЕЖНОСТІ ДИТИНИ ВІД ГАДЖЕТІВ

Дітям подобається проводити час біля екрана – віртуальна ігрова реальність викликає в них стійкий інтерес. Психологи застерігають, що для дитини, яка дорослішає в оточенні, де безперервно користуються різними електронними засобами, поява екранної залежності майже неминуча. У дитини наявна екранна залежність, якщо вона:

• Втрата відчуття часу.
  • Складно вчасно виконати завдання вдома.
  • Відчуження від батьків та друзів.
  • З’являється відчуття провини.Починається використання Інтернету так, щоб про це не дізналися близькі.
  • Почуття насолоди, коли підключатися до мережі.

Правила безпеки для батьків: як уникнути комп’ютерної залежності?

1. Відкритий діалог.

В першу чергу, не забувайте поговорити зі своєю дитиною про можливі загрози цифрового світу та способи їх уникнення. Дайте зрозуміти, що в сімейному колі можна обговорити будь-яку проблему чи тривожну поведінку в Інтернеті. Варто уникати конфліктів, аби не відштовхнути дитину.

2. Баланс між цифровим та реальним світом.

Важливо правильно розподіляти час між розвагами онлайн та спілкуванням у реальному середовищі. Для уникнення комп’ютерної залежностіви маєте допомогти дитині розвиватися в реальному світі та знайти своє хобі.

3. Приклад для юних користувачів.

Не забувайте, що всі діти переймають звички від своїх батьків, які для них є прикладом для наслідування. Ви маєте не тільки контролювати юного корис-тувача, а й також слідкувати за своїми звичками використання гаджетів.

4. Контроль часу використання пристроїв.

Комп’ютерна залежність у дітей виникає через недостатній контроль батьків за часом, проведеним перед екранами. Тому варто видалення деяких додатків соціальних мереж/чатів та вимкнення сповіщень.

Також спеціалісти ESET рекомендують використовувати спеціальні програми для батьківського контролю, які дозволяють поставити часові обмеження на використання Інтернету та окремих додатків.