/Files/images/02_kopiya_1.jpg

Харчування дітей проводиться згідно зі спільним наказом МОН України та МОЗ України №298/227 від 17.04.2006 та з наказом №202/65 від 26.02.2013 "Про затвердження змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах . При наявності довідки від лікаря здійснюється дієтичне харчування, яке передбачає зміну технологій приготування страв (готуються тушковані, варені страви). Всі діти отримують триразове харчування.

Відповідно до ч.5 ст.35 «Про Державний бюджет України на 2015 рік», «батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

На підставі рішення виконавчого комітету Харківської міської ради від 24.11.2021 №928 «Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м.Харкова у 2022 році», наказу Департаменту освiти Харківської міської ради від 24.12.2021 № 910 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти міста у 2022 році"

з 01.01.2022 встановлено грошові норми харчування вихованців у закладах дошкільної освіти м.Харкова у такому розмірі:

1. Вікова група від 1-го до 3-х років – 35 грн. (із розрахунку: 14,00 грн. - бюджетні кошти та 21,00 грн. - батьківська плата)

2. Вікова група від 3-х до 6-ти (7ми) років - 40 грн. (із розрахунку: 16,00 грн. - бюджетні кошти та 24,00 грн. - батьківська плата)

Засновник (засновники) закладів освіти забезпечують безоплатне гаряче харчування в державних і комунальних закладах освіти за рахунок коштів відповідних бюджетів відповідно до встановленого в закладі освіти режиму (кратності) харчування для:

• дітей-сиріт;
  • дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
  • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно доЗакону України“Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
  • учнів закладів освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей, які є особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, і тих, що проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, відповідно доЗакону України“Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
  • дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • дітей з числа осіб, визначених устатті 10Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • осіб інших категорій, визначених законодавством та/або рішенням органу місцевого самоврядування.

Згідно з нормативно-правовими актами ЗДО впроваджує систему управління безпечності харчових продуктів на основі принципів НАССР. Наказом "Про створення постійно діючої багатопрофільної робочої групи в КЗ "ДНЗ № 237" з розробки, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР)" від 25.01.2019 № 27 створено постійно діючу та багатопрофільну робочу групу з розробки, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне)

• Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку);
  • Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
  • Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - 1 шт.
  • Ксерокопія паспорта батьків - 1 шт.

Діти-сироти (опікуни) (харчування безкоштовне)

• Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
  • Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.
  • Ксерокопія паспорта опікуна - 1 шт.
  • Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)

• Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт. (або паспорт дитини, що старше 14 років, або 16 років.)
  • Ксерокопія посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт.
  • Ксерокопія паспорта обох батьків. - 1 шт.
  • Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - 1 шт.
  • Довідка з учбового закладу дітей. - 1 шт.

Діти учасників АТО та ООС

• Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.,
  • Ксерокопія паспорта учасника АТО - 1 шт.,
  • Довідка з управління праці та соціального захисту населення;
  • Ксерокопія посвідчення учасника АТО - 1 шт.
  • Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - 1 шт.
  • Довідка про участь у антитерористичній операції - 1 шт.

Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені!