СТОРІНКА МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ З МАСАЖУ


Масаж дітям необхідний, особливо в ранньому віці. Справа в тому, що більшість новонароджених можуть вважатися здоровими лише умовно і не останню роль в їх оздоровленні грає саме масаж.

Що дає дитині дитячий масаж?

Діти до трьох років часто хворіють, це пов’язано з недосконалістю імунітету (захисних сил організму). У часто хворіючих дітей розвиваються ускладнення навітьпісля звичайного гострого респіраторного захворювання. Школярі мають порушення постави і плоскостопість, багато з них страждають хронічними захворюваннями.Як відомо, дитина до року обмежений у русі, а це несприятливо позначається на його фізичному і психічному розвитку. Під час руху відбувається вдосконалення кістково-м’язової системи, так як до працюючого м’яза приливає кров, вона краще забезпечується живильними речовинами і киснем. При скороченні м’язів у місцях їх прикріплення відбувається подразнення окістя, що стимулює ріст кісток.У тренування включається і нервова система, відбувається нормалізація нервових процесів збудження і гальмування.Масаж виконує також функцію вдосконалення чутливості дитини, при ласкавому дотику до шкіри у нього з’являється почуття комфорту і психологічного захисту.Під дією масажу прискорюється струм лімфи (прискорюється звільнення тканин від продуктів обміну речовин), розширюються дрібні кровоносні судини (поліпшується живлення тканин), нормалізується діяльність кишечника (зникає здуття живота, яке так часто турбує малюків).

Правила проведення масажу

Масаж не повинен проводитися натще або відразу після їжі, а також після нічного сну.Сеанс масажу повинен проводитися в добре провітреному приміщенні.Масаж повинен доставляти дитині задоволення; не можна займатися масажем з сумували дитиною.Масаж служить прекрасною підготовкою до гімнастики, тому спочатку завжди проводиться дитячий масаж, а потім гімнастика.Потрібно пам’ятати, що у немовляти, особливо в перші місяці, шкіра суха, тонка, вразлива. Тому спочатку прийоми масажу повинні бути щадними (погладжування), потім поступово можна вводити і інші: розтирання, розминку, вібрацію. Повільно наростають інтенсивність і тривалість процедури.При масажі треба щадити область печінки і не зачіпати статеві органи; Постукуванням спини щадити область нирок; при масажі ніг слід уникати поштовхів в колінну чашечку, не зачіпати передню поверхню гомілки і внутрішню поверхню стегна.

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Самомасаж для дошкільнят спеціальних груп

Без сумніву, всі батьки хотіли б, щоб їх діти виросли здоровими і фізично міцними, не страждали від зайвої ваги і проблем з хребтом. Зараз, коли діти більшу частину вільного часу воліють проводити за комп'ютером, проблема здорового способу життя особливо актуальна. Оволодіти основними навичками самомасажу – для дошкільнят один із способів долучитися до здорового способу життя. Самомасаж для дітей – точковий, ігровий, у віршах, з використанням масажних м'ячиків, деталей конструктора, олівців і навіть паперу – прекрасний спосіб розслабити м'язи і позбутися від нервово-емоційного напруження в забавній ігровій формі.

Для того щоб виробити у дітей добру звичку робити масаж регулярно, він не повинен бути для них виснажливим. Процес самомасажу повинен бути для дітей в задоволення, не завдавати больових відчуттів, викликати позитивні емоції, а його елементи і послідовність їх виконання повинні легко запам'ятовуватися. Ігровий самомасаж служить для дітей хорошим тренуванням образного мислення, тренує їх пам'ять, допомагає швидко і легко запам'ятати вірші та пісні, сприяє зміцненню розумового і фізичного здоров'я.

Точковий самомасаж для дітей виконується шляхом натискання подушечками пальців на шкіру і м'язи в місцях розташування енергетично активних точок. Цей вид масажу може служити розслаблюючим або ж збудливим засобом, при використанні в комплексі робить на організм дитини позитивний ефект. Використовується він в основному для нормалізації нервових процесів і найчастіше це самомасаж підошов і пальців ніг, кистей рук, голови та обличчя. Потрібно навчити дітей не тиснути при масажі з усіх сил, а натискати легенько, акуратно.

Точковий самомасаж для дітей

Мета масажу – запобігти простудні захворювання, навчитися керувати мімікою обличчя. Виконується в ігровій формі, імітуючи роботу скульптора.

  1. Погладжуємо щоки, крила носа, лоб у напрямку від середини особи до скронь.
  2. Натискаємо пальцями на перенісся, крапки в середині брів, виробляючи обертальні рухи спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти годинникової стрілки. Виконуємо 5-6 разів.
  3. Докладаючи зусиль, чинячи тиск, «малюємо» брови, надаючи їм гарний вигин. «Виліплює» густі брови за допомогою щипків.
  4. Легкими ніжними дотиками ліпимо очі, розчісуємо вії.
  5. Ведемо пальцями від перенісся до кінчика носа, «виліплюючи» довгий ніс для Буратіно.


Самомасаж для дітей у віршах «Ніс, умийся!»

  1. «Кран, відкрийся!» – правою рукою робимо обертальні рухи, «відкриваючи» кран.
  2. «Ніс, умийся!» - розтираємо вказівними пальцями обох рук крила носа.
  3. «Мийтеся відразу обидва ока» – ніжно проводимо руками над очима.
  4. «Мийтеся, вуха!» – розтираємо долонями вуха.
  5. «Мийся, шийка!» – акуратними рухами гладимо шию спереду.
  6. «Шийка, мийся гарненько!» – гладимо шию ззаду, від основи черепа до грудей.
  7. «Мийся, мийся, обливайся! - Акуратно погладжуємо щоки.
  8. «Бруд, змивайся! Бруд, змивайся! » – трьом долоньки один про одного.

Самомасаж для обличчя та шиї для дітей «Індіанець»

Мета масажу – навчити дітей розслабленню м'язів обличчя і шиї при виконанні масажу перед дзеркалом. Уявімо, що ми індіанці, що завдають бойову розмальовку.

  1. «Малюємо» лінії від середини лоба до вух сильними рухами – повторюємо 3 рази.
  2. «Малюємо» лінії від носа до вух, при цьому широко розставляємо пальці – повторюємо 3 рази.
  3. «Малюємо» лінії від середини підборіддя по напрямку до вух – повторюємо 3 рази.
  4. «Малюємо» лінії на шиї у напрямку від підборіддя до грудей – повторюємо 3 рази.
  5. «Пішов дощик» – легенько постукуємо пальцями по обличчю, наче граючи на піаніно.
  6. «Витираємо з особи потекшую фарбу», легенько проводячи по обличчю долонями, попередньо розігрів їх, потерши один об одного.
  7. «Струшуємо з рук залишилися крапельки води», опустивши руки вниз.


ЛІКУВАЛЬНИЙ МАСАЖ

/Files/images/картинки масаж2.jpg

Лікувальний масаж здійснює медична сестра з масажу на основі індивідуального підходу, а також відповідно до висновку міської психолого-медико-педагогічної консультації за призначенням лікаря. Лікувальний масаж триває до 20 хвилин та розрахований на 10-денний курс.

Лікувальний масаж є одним з найбільш адекватних фізіологічних методів впливу на організм дитини з патологією стопи та постави. Він відіграє особливо важливу роль, адже відновлює порушені функції та зміцнює захисні сили організму.

Також масаж впливає на макро- і –мікроциркуляцію рідин в організмі людини, регулює тонус м'язів і функції з'єднувальної тканини, діє на больові рецептори.

У нашому закладі застосовують класичний масаж спини та масаж нижніх кінцівок.

Кiлькiсть переглядiв: 1828

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.