СТОРІНКА МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ З ЛІКУВАЛЬНОЇ ФІЗКУЛЬТУРИ

/Files/images/DSC_7547.JPG

Теркун Світлана Олександрівна- сестра медична з лікувальної фізкультури КЗ "ДНЗ № 237"

Поради батькам:

·Щоденно виконуйте разом з дитиною ранковугімнастику,виходьте на прогулянки;

·Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;

·Залучайте дитину до виконання основних рухів—ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем,лазіння,повзання...

·Грайте з дитиною в рухливі та спортивні ігри;

·Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовуються дошкільним закладом;

·Катайтеся разом з дитиною на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.

Валеологічний порадник для батьків:

1.Будьте добрим і гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до свого здоров'я.

2.Ведіть здоровий спосіб життя.

3.Займайтеся фізичною культурою, виконуйте вранці гімнастику.

4.Загартовуйтеся разом із дитиною.

5.Більше бувайте на свіжому повітрі.

6.Не паліть і не розпивайте спиртні напої у присутності дітей. Пам'ятай :«І Вони повторюють ваші дії в дитячому садку.

7.Дотримуйтеся режиму харчування. Зумійте переконати сина чи доньку споживати всі страви, навіть ті, які вони не люблять, але які є для них необхідними й корисними.

8.Дотримуйтеся завжди правил гігієни і привчайте до цього дитину.

9.Наповніть свою душу і серце любов'ю до всіх і до всього. Передай те це дітям. Більше усміхайтеся. Це запорука здорової сім'ї, особистого здоров'я вашого і ваших дітей.

Приклад батьків – кращий метод переконання дітей у користі фізичної культури. Якщо дорослі (батько, мати, старші брати та сестри, дідусь)виконують ранкову гімнастику, показуючи дитині, як правильно робити загально розвиваючі вправи, здійснюючи при цьому загартовуючі процедури, то це краще будь-яких балачок про значення її для зміцнення здоров'я.Дитина переконується в її користі, тому що бачить, що гімнастикою займаються рідні їй люди, яких вона любить.

Фізичні лінощі дорослих, просиджування годинами біля телевізора, звичка до побутового комфорту, міського транспорту, боязкість простуд - все це, як вірус, передається дітям. А потім батьки запитують, чому син або донька такі мляві, бліді, непристосовані до фізичних вправ та навантажень, чому в них часто болить голова, погана постава та ін.

Аналіз причин, які призвели до такого стану, свідчить, що діти не завжди бачать у своїх батьках зразок, гідний для наслідування культури фізичної. Серйозний підхід до організації фізичного виховання дитини в сім'ї дозволяє сформувати у неї звичку та потребу до систематичних занять фізичними вправами. Відсутність цієї потреби у людини слід розглядати як значний недолік у її вихованні.

Ортопедичні хвилинки від сестри медичної з ЛФК,
Теркун Світлани Олександрівни.

/Files/images/картинки лфк.jpg

ВПРАВИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ СУТУЛОСТІ

· Вихідне положення – стоячи, ноги нарізно. Покласти долоні на верхні частини лопаток, лікті відвести вгору. Розвести руки в сторони й назад так, аби лопатки торкнулися одна одної.

· Вихідне положення – стоячи, ноги нарізно. Зімкнути кисті рук за спиною: права – зверху над лопатками, ліва – знизу. Потім змінити положення рук. Цю вправу можна виконувати, перекладаючи з руки в руку м'яч або інший предмет.

· Вихідне положення – сидячи. Напружити і дуже повільно прогинати тулуб у грудному відділі хребта.

· Вихідне положення – стоячи. Нахили й повороти тулуба праворуч і ліворуч, тримаючи гімнастичну палицю на лопатках.

· Ходити і повільно присідати, тримаючи палицю за спиною. Тулуб тримають прямо.

· Вихідне положення – стоячи. Рухи руками вниз та вгору, узявшись за кінці палиці. Руки у ліктях не згинають.

· Вихідне положення – стоячи, ноги нарізно, руки в сторони. Руки зігнути, лікті в бік, пальці рук до плечей, потім, притискаючи лікті до тулуба, звести лопатки.

ВПРАВИ НА РІВНОВАГУ

· Покласти на голову мішечок з піском та пройти з ним у заданому напрямку – до протилежної стіни і назад, обійти стіл тощо. При цьому по черзі підіймати руки в сторони або ставити на пояс.

· Із мішечком на голові присісти, сісти на підлогу, стати на коліна та повернутися у вихідне положення. Тулуб має бути прямим.

· Вихідне положення – стоячи, ноги нарізно, руки опущені. Плескання в долоні за спиною та над головою, не згинаючи рук.

· Вихідне положення – стоячи, стопи паралельні. Низько присісти, не відриваючи підошов від підлоги, зігнути руки до плечей, потім, притиснувши лікті до тулуба, звести лопатки.