Інформація для допитливих дорослих

  1. Для того, щоб забезпечити повноцінний розвиток дитини, кожен дорослий мусить знати основні закономірності її фізичного розвитку. Перш за все, дітям раннього віку властива інтенсивність розвитку. Темпи росту і розвитку тут найбільші: інтенсивно збільшується зріст, вага, швидко розвиваються функції аналізаторів, психічні процеси, мова, формуються риси характеру.
  2. Наступна закономірність виявляється в нерівномірності розвитку. Наприклад, зріст інтенсивно збільшується на першому році життя на 25 см., а маса тіла втроє, далі його темп поступово зменшується і має яскраво виражені індивідуальні особливості.
  3. Третя закономірність -- це висока пластичність та висока чутливість відносно подразників навколишнього світу. За рахунок цього дитина досить швидко засвоює рухові дії, розвивається фізично та психічно. Проте в цей період ми спостерігаємо і вразливість малюка до негативних змін зовнішнього середовища, тобто різкі перепади температури, сильний вітер, мороз, спека можуть спричинити захворювання, а неправильно створені умови - відставання у розвитку.
  4. Слід виділити і таку закономірність, як напруженість всіх процесів обміну речовин. Поживні речовини потрібні малюку не лише для поновлення енергії, затраченої на рухи, але і для росту та накопичення біологічних резервів. Ось чому так важливо, щоб їжа дитини була повноцінною і відповідала підвищеним потребам організму, що росте.
  5. Ще одна закономірність підлягає у тісній взаємодії психічного і фізичного розвитку дитини. Завдяки рухам зростають і розширюються контакти дитини з довкіллям, від цього залежить успішність пізнавального розвитку, а на основі оволодіння руховими діями вона адаптується до життя.
  6. Цей тісний зв'язок психічного і моторного розвитку дитини особливо помітний у ранньому дитинстві. Одним із виявів такого звязку є залежність розвитку від зовнішнього середовища і чим більше зовнішніх подразників і впливів, тим багатші і різноманітніші рухи у дитини. Тому одним із завдань дорослого є забезпечення різноманітності подразників і їх різностороннього впливу на малюка.
Кiлькiсть переглядiв: 278

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.