• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Музична скринька


Музика - це мова

що не потребує перекладу,

бо звертається до душі.

(Б. Ауербах)

Музичний керівник дошкільного закладу:


Зіад Вікторія Василівна


/Files/images/фото муз.png

/Files/images/картинки муз5.jpg

Музичне виховання дітей - це синкретичний творчий процес, який відповідає їхнім етико-естетичним потребам та гарантує інтенсивність емоційно-почуттєвих зусиль, збуджує прояви творчості, забезпечує поліваріантність вибору засобів ведення продуктивної діяльності. Музичне виховання не лише залучає дитину до світових культурних надбань, а й формує її ціннісне ставлення до навколишнього світу, дає змогу гармонійно розвиватися.

Вплив музики на емоційний, творчий, психічний розвиток дитини безперечний. Музика здатна викликати у малюка шквал почуттів і переживань. Вже в перші місяці дитина прислухається до мелодійних та заколисуючих звуків колискової, жваво реагує на танцювальну музику, зупиняє погляд на музичному інструменті, що звучить.

Музичні здібності у дітей проявляються дуже рано. Музика постійно викликає у дитини посмішку, рух, вона вся ніби перетворюється та пожвавлюється. З віком емоційний відгук дитини на музику носить більш визначений характер. Музичне виховання є органічною складовою всього навчально-виховного процесу в дитячому садку. Музична практика дитини виявляється через сприйняття музики, її виконання та музично-освітню діяльність. У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різними музичними творами, набувають певні знання, виробляють уміння й навички слухання музики, співу, музично-ритмічних рухів.


/Files/images/картинки муз2.gif

Як розвивати музичні здібності дитини?

Музика для малюка - чарівний світ радісних почуттів та переживань. але цей світ стане лише тоді зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість.

Чи можна розвинути музичні здібності у дітей? Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам? Коли і як прилучати малят до музики? Ці й багато інших запитань ставлять батьки. Що ж, знати це справді дуже ажливо.

/Files/images/картинки муз3.jpg

На думку вчених музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдуватияс в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!

Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.

Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрасний настрій (характер) пісень та інструментальних п'єс. Усі діти виросли під колискову музику. Вона заспокоювала, заколисковувала, створювала приємний стан. Під мамин спів дитина спокійно засинала і, як правило, міцно спала.

Ось ви ввімкнули програвач чи магнітафон. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музии, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами. Уже в дошкільні роки у дитини з'являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.

/Files/images/картинки муз4.jpg

Дитина 4-5 років може визначити жанр музичного твору. Можна запропонувати послухати декілька п'єс П.І Чайковського: "Нова лялька" і "Хвороба ляльки" з "Дитячого альбому".

Чим частіше звучить музика, доступна дитині. вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї.

"послухай уважно музику, - кажете ви, - подумай, яка врна, про що може розповісти". Реакція на музику в цьому віці дуже безпосередня, дитина звичайноправильно визначає її характер.

Щоб посилити сприйняття музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліпленні.

/Files/images/картинки муз.png

Кiлькiсть переглядiв: 316

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.